Německá restaurace Vapiano s otevřenou kuchyní jde do pražského Quadria

Restaurace Vapiano v Berlíně

Restaurace Vapiano v Berlíně

Z menu restaurace Vapianoiano

Z menu restaurace Vapiano

Způsob přípravy jídla v restauracích Vapiano

Způsob přípravy jídla v restauracích Vapiano

Restaurační síť Vapiano, která nabízí italskou kuchyni formou neformálního stravování, otevře svou první pobočku letos v červenci v pražském nákupním centru Quadrio na Národní třídě. Jídla z menu ve Vapianu připravují kuchaři přímo před zraky zákazníků. Pronájem zprostředkovala realitně poradenská firma Cushman & Wakefield, která rovněž spravuje celé centrum Quadrio.

Vapiano odstartovalo provoz své první restaurace v roce 2002 v německém Hamburku. Aktuálně má 180 restaurací ve 31 zemích světa, mimo jiné v Austrálii, střední Americe nebo v Číně.

Interiér restaurací včetně chystané české navrhuje Matteo Thun, milánský architekt a designer. Hlavními prvky jsou dubové stoly a červené detaily, které mají dokreslit středomořskou atmosféru. V každé pobočce je zasazený stoletý olivovník a rovněž takzvaná zelená stěna s bylinkami. Výroba těsta na pizzu, omáček nebo těstovin probíhá v každé restauraci v prosklené místnosti, zákazníci tak mohou vidět, jak se jejich jídlo chystá. 

Quadrio letos v dubnu uzavřelo celý food court. Ten projde rekonstrukcí a na konci léta otevře šest nových restaurací. „Vapiano je první z šesti připravovaných restaurací, kterou Quadrio otevře letos v létě. Z celkové restaurační plochy, která činí přibližně 3.500 metrů čtverečních, bude zabírat přes 600 metrů čtverečních,“ říká Petr Brabec, vedoucí správy obchodních center CPI Property Group, která obchodní centrum Quadrio vlastní.

Nejnovější